Comunicarea „La génomique, du laboratoire de recherche aux applications médicales”

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Luni, 26 mai 2014, de la ora 11.00 (ora 8 GMT), va fi transmisă în direct, prin sistem de videoconferință, comunicarea domnului Philippe Glaser (pglaser@pasteur.fr), director Génopole la’Institutul Pasteur, Paris,  cu titlul „La génomique, du laboratoire de recherche aux applications médicales„, urmată de o dezbatere.

Evenimentul, sprijinit de Agenția Universitară a Francofoniei (AUF), se va desfășura la sediul Centrului de reusită universitară (CRU) al Universității ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iași, în Corpul R al UAIC (str. Alexandru Lăpușneanu nr. 14, etajul I, sala 102).

La acest eveniment sunt așteptați toți cei interesați de tematica intervenției și, în general, de genetică, genomică, biochimie, medicină de laborator.

Vezi aici afișul conferinței.

Rezumatul conferinței poate fi vizualizat aici: