Conferința științifică internațională „Creativitate și personalitate. Manifestări creative în societate și educație” (ediția a VII-a)

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Academia Română, Filiala Iași – Institutul de Cercetări Economice și Sociale, ”Gh. Zane”, Secția Psihologie-Pedagogie, organizează Conferinţa Știinţifică Internaţională intitulată „Creativitate și personalitate. Manifestări creative în societate și educație” (ediția a VII-a).

Evenimentul științific este dedicat aniversării a 150 de ani de la înființarea Academiei Române.

Conferința va avea loc pe data de 20 mai 2016, ora 9.00, în sala de conferințe a Institutului ”Gh. Zane”, Iași, str. Codrescu nr. 2.

Evenimentul abordează procesul complex al creativității și rolul său în dezvoltarea personalității și totodată, abordează specificul creativității la nivel social și educativ.

Contact:

Cercet. şt. pr. II, dr. Marinela Rusu – Academia Română – Filiala Iaşi, Institutul de Cercetări Economice şi  Sociale „Gh. Zane”, Strada T. Codrescu, nr. 2

Telefon: 004 0749252992

E-mail: acadconference@yahoo.ro