La ceai cu un profesionist

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Dacă eşti un student interesat de evenimente de carieră, Serviciul pentru Studenți și Absolvenți din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași (UAIC) te invită miercuri, 27 martie 2019, La ceai cu un profesionist.

Profită de acest cadru non-formal pentru a cunoaște profesioniști din diverse domenii de activitate, de a purta o discuție relaxată cu ei și de a afla ce se „ascunde” în spatele unui CV impresionant: ce obstacole au depășit? cum au trecut peste ele? ce strategii de carieră au avut? Vei sta la ceai cu invitatul alături de alți câțiva studenți și vei avea ocazia să îl întrebi orice dorești.

Profesioniștii cu care vei sta la un ceai în cadrul acestei ediții sunt amintiți mai jos, iar poveștile acestora pot fi citite dacă accesezi linkurile:

Alexandru NEGURICI – Co-Fondator, YTranslations
Patricia BERTEA – CEO, Brandweb Design
Dan ZAHARIA – Senior Consultant, Extind Management
Dana GHINEȚ – Antreprenor

Evenimentul va începe cu un recital susținut de Corala Universitas ce aparține UAIC  la ora 17.00 și se va desfăşura în Librăria Orest Tafrali, situată în Corpul A al Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Pentru a participa la acest eveniment, te rugăm să completezi formularul de înscriere pe care îl găsești AICI sau la sfârșitul fiecărei povești.

Pe pagina noastră de Facebook afli și cum a fost la edițiile precedente: facebook/servicii.studentiUAIC