Prelegerea „Environmental impact pollution from Petroleum extraction and processing industry. Application of remediation technologies on heavy metals and oil in industrial wastewaters. Case study from Albania”

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Facultatea de Biologie din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași organizează joi, 8 martie 2018, la ora 11.00, în sala B-380 , corpul B, parte, prelegerea „Environmental impact pollution from Petroleum extraction and processing industry. Application of remediation technologies on heavy metals and oil in industrial wastewaters. Case study from Albania”, susținută de Prof. dr. Bujar SEITI, Facultatea de Științe Naturale, Departamentul de Chimie, Universitatea din Tirana, Albania.