Târgul ofertelor de practică, voluntariat și internship în domeniul asistenței sociale

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Departamentul de Sociologie și Asistență Socială din cadrul Facultății de Filosofie și Științe Social – Politice a Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași vă invită să participați vineri, 9 martie, 2017, la „Târgul de oferte de practică, voluntariat și internship în domeniul asistenței sociale”.

Evenimentul este structurat în trei momente distincte:

• Prezentarea organizației sau/și a programelor de practică, voluntariat și internship: 9:00–11.00, Aula Magna „Mihai Eminescu”, Corpul A, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași;
  • Târgul de oferte de practică, voluntariat și internship, 11.00–13.00, Sala Pașilor Pierduți, Corpul A, UAIC;
  • Încheierea de parteneriate şi/sau înscrierea studenților pentru practică, voluntariat sau internship în baza acordurilor și a convențiilor de practica.

Parteneri participanți ai evenimentului: Asociaţia Cluburilor Alcoolicilor în Recuperare “Don Orione”, Centrul Diecezan Caritas Iaşi, Direcţia de Asistenţă Comunitară Iaşi, Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Iaşi, Episcopia Romano-Catolică, Birou Asistenţa Socială, Fundaţia Alături de Voi România, Fundaţia Serviciilor Sociale Bethany, Fundaţia World Vision România, Biroul Zonal Iaşi-Vaslui, Mitropolia Moldovei și Bucovinei – Departament Tabere, Salvaţi Copiii, Filiala Iaşi, Solidaritate și Speranță, Star of Hope, Penitenciarul Iași.