Pentru a-şi ridica diploma de studiu, absolvenții Universităţii ”Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi trebuie să completeze un chestionar. Pe baza formularului, absolvenții vor primi un aviz prin email, pe care vor trebui să-l prezinte, alături de fotografii și celelalte acte solicitate de Biroul Acte de studii.

Chestionarul este disponibil în varianta online pe: http://tinyurl.com/absolventi-UAIC

De asemenea, poate fi completat la sediul Centrului de Carieră (CIPO) din Complexul studențesc Titu Maiorescu.

Adresă:
Cămin C5, parter, camera 18
Telefon: +40232 20 1102 (int. 2652)
E-mail: servicii.studenti@uaic.ro

Program: Luni – vineri, 9.00 – 14.30

După ce veți răspunde la toate întrebările chestionarului, veți primi avizul direct pe adresa de email pe care o veți menționa la completarea chestionarului. Întrebările sunt însoțite și de explicații, pentru a vă ajuta să răspundeți cât mai ușor și mai repede.

Dacă întâmpinați dificultăți de orice natură în completarea chestionarului pentru absolvenți, vă rugăm să ne contactați la numărul de telefon: 0232 20 1102 (int 2652) sau prin e-mail la adresa servicii.studenti@uaic.ro.

Chestionarul cuprinde întrebări legate de studiile absolvite, încadrarea pe piaţa muncii şi utilitatea cursurilor universitare urmate. Formularul a fost creat pentru a ajuta la realizarea unor baze de date şi studii privind parcursul educațional și profesional al absolvenților de studii de licență și masterat, dar și pentru a ține legătura cu absolvenții în cadrul marii comunități ALUMNI UAIC. Absolvenţii pot primi şi asistență pentru completarea chestionarului, online, trimițând întrebările la adresa de email servicii.studenti@uaic.ro sau direct la sediu.

Linkuri utile

Biroul Acte de studii

Departamentul „Servicii pentru Studenți și Absolvenți” (DSSA)