Institutul de Cercetări Interdisciplinare organizează în data de 26 aprilie 2023, începând cu ora 12:00, acțiunea intitulată „Exemple de bune practici în comunicarea științei”.

Acțiunea este organizată în cadrul proiectului de dezvoltare instituțională – proiect de finanțare a excelenței în CDI (PDI-PFE), cu titlul Susținerea competitivității în cercetare-dezvoltare și inovare prin dezvoltarea capacității instituționale a Universității ”Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

În această prezentare, vom discuta despre diferitele tipuri de evenimente de popularizare a științei, cum ar fi expozițiile de știință, conferințele, prezentările, concursurile și festivalurile de știință.
Vom analiza modul în care aceste evenimente pot fi organizate și cum pot fi adaptate pentru a se potrivi cu nevoile și interesele publicului.

Invitatie

Agenda

Zoom: https://us02web.zoom.us/j/89193512501?pwd=NVZEdTNNU0kxekxsamYvd0hFNDVmQT09

Informații suplimentare și detalii despre eveniment se pot obține de la Serviciul pentru Managementul Activităților de Cercetare Științifică din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, persoană de contact : Elena FELICE, tel.: 0232 201024, email: eradu@uaic.ro.

Acest proiect este finanțat de Ministerul Cercetării, Inovării și Digitalizării prin Programul 1 – Dezvoltarea sistemului național de cercetare-dezvoltare, Subprogram 1.2 – Performanță instituțională- Proiecte de finanțare a excelenței în CDI, Contract nr.11PFE/30.12.2021