Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” din Iași și Institutul Național de Inventică Iași organizează cea de-a 24-a ediție a Salonului Internațional de Invenții, INVENTICA 2020, ocazie cu care suntem onorați să vă adresăm invitația de a participa la eveniment.

Cu o puternică tradiție ce dăinuie de peste 24 de ani, Salonul urmărește să reunească universități, institute de cercetare, companii, asociaţii, inventatori şi persoane interesate de domeniul Inventicii și reprezintă o oportunitate de comunicare și diseminare a rezultatelor muncii din acest domeniu cu potenţiali utilizatori şi publicul larg.

A 24-a ediție a Salonului INVENTICA 2020 va avea loc în clădirea Universității Tehnice „Gheorghe Asachi”, Sala Pașilor Pierduți, Iași, în perioada 17 – 19 iunie 2020.

Informații suplimentare privind modalitatea de organizare a Salonului le puteți găsi accesând site-ul www.ini.tuiasi.ro.

Invitatie!