Asociaţia Universităţilor, Institutelor de Cercetare – Dezvoltare şi Bibliotecilor Centrale Universitare din România Anelis Plus şi editurile colaboratoare, împreună cu Enformation, organizează TA Awareness event, o sesiune de o zi, cu prezenţă fizică, dedicată autorilor români de literatură științifică,  găzduită de Universitatea Tehnică Gheorghe Asachi din Iaşi.

Data: 13 martie 2024

Orar: 11.00-15.00

Adresa: Universitatea Tehnică Gheorghe Asachi din Iaşi, Amfiteatrul T2(Rectorat), Bulevardul Profesor Dimitrie Mangeron, nr. 65.

Scopul evenimentului constă în crearea unui mediu optim pentru dialog şi informare referitor la oportunitatea de a publica în acces deschis (OA), în cadrul proiectului Anelis Plus 2023-2025

Prezentările vor fi susţinute de reprezentanţii Editurii Wiley (Joffrey Planchard, Strategic Account Manager Wiley şi Graham Woodward, Associate Director/Customer Succes Wiley) și de reprezentanţi ai Asociaţiei.

Informații suplimentare!