Institutul de Cercetări Interdisciplinare organizează în data de 25 martie 2022, în Sala Ferdinand, începând cu ora 10:00, o sesiune de prezentare a proiectelor de cercetare aflate în derulare în Institut.

Activitățile de cercetare desfășurate în cadrul Institutului de Cercetări Interdisciplinare oferă cadrul promovării unui climat organizațional favorabil colaborării și cooperării. În acest context, vă invităm să participați la acest eveniment care are ca scop perfecționarea personalului de cercetare în domeniul coordonării și implementării proiectelor de cercetare.

Evenimentul este organizat în cadrul proiectului de dezvoltare instituțională – proiect de finanțare a excelenței în CDI (PDI-PFE), cu titlul Susținerea competitivității în cercetare-dezvoltare și inovare prin dezvoltarea capacității instituționale a Universității ”Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Pentru înscriere, vă rugăm să completați Formularul de înscriere și să îl transmiteți până pe 24 martie a.c. la adresa: diana.lina@uaic.ro.

» Invitație UAIC

» Agenda

» Formular de înscriere

Informații suplimentare și detalii despre eveniment se pot obține de la Serviciul pentru Managementul Activităților de Cercetare Științifică din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, persoană de contact : Elena FELICE, tel.: 0232 201024, email: eradu@uaic.ro.