Societatea  Inventatorilor  din Banat în parteneriat cu SC REMIR SRL, organizează  Salonul  Internațional de Invenții și  Inovații ,,TRAIAN  VUIA” Timișoara , ediția a VI -a, perioada 13-15 octombrie 2020 în Timișoara, ONLINE.

În cadrul salonului sunt acceptate invenții, mărci și proiecte de cercetare.

În urma jurizării se obțin premii : diplome, medalii de aur, medalii de argint, medalii de bronz, premii speciale și marele premiu. Componența juriului este alcătuită din inventatori, cercetători, specializați pe fiecare clasă.

Taxa de participare pentru fiecare invenție , marcă, proiect de cercetare este de 100 lei.

Deschiderea salonului, prezentarea invențiilor, jurizarea și festivitatea de premiere se vor face online și televizat pe un post de televiziune local.

Detalii privind realizarea evenimentului online vor fi comunicate ulterior, pentru participanții inscriși.

Persoană de contact :

Remi Rădulescu, tel.0722341280, adresă e-mail : remi_radulescu@yahoo.com