– Perfecţionare Preuniversitară-

Program de lucru cu publicul:  Luni – Joi, între orele 13.00 – 15.00

Activitatea de lucru cu publicul față în față se desfășoară NUMAI

cu PROGRAMARE PREALABILĂ PE EMAIL, CONFIRMATĂ .

1. PROGRAMĂRILE se fac la adresa de email perfectionare@uaic.ro pentru următoarele documente: atestate de echivalare, diploma de conversie profesională.

Mesajul trebuie să conțină următoarele:

• Numele complet din certificatul de naștere
  • Tipul actului de studii solicitat (certificat de grad didactic, de modul psihopedagogic, atestat, diploma de conversie)
  • Facultatea , specializarea și sesiunea de licență /disertație/absolvire (pentru atestat, diploma de conversie)
  • Motivul solicitării

2. După preluarea mesajului dv. vom verifica disponibilitatea eliberării actelor de studii și vă trimitem un email prin care vă comunicăm ziua și ora la care sunteți programat , precum și alte informații utile.

Persoana de contact: Cerasela – Nectara CIOCOIU

Biroul se află în Corpul A al Universităţii, etajul III

e-mail:  perfectionare@uaic.ro

tel: 0232 20 10 35 sau 0232 201 102 interior 2125

ATESTATE DE ECHIVALARE

Atentie !! Eliberarea atestatului NU se face in aceeasi zi.

Atestatele de echivalare se eliberează pentru cadrele didactice din învăţământul preuniversitar (educatoare, învăţător, institutor) din judeţele Bacău, Botoşani, Iaşi, Neamţ, Suceava şi Vaslui, judeţe arondate de către Ministerul Educaţiei Naţionale universităţii noastre.

Important: Cadrele didactice care au fost declarate admise în urma echivalării studiilor sunt rugate să depună la Inspectoratele Judetene Bacău, Botoşani, Iaşi, Neamţ, Suceava şi Vaslui, 2 FOTOGRAFII COLOR, tip diplomă (3 x 4 cm), realizate la studio foto profesional (de tip Kodak, Konika, Agfa, Fuji), pe hârtie fotografică profesională mată. În fotografie, titularul atestatului trebuie să fie îmbrăcat cu haine de culoare deschisă (pentru buna vizibilitate a stampilei sau a sigiliului). Precizare: Nu se aplică pe diplomă fotografii necorespunzătoare.

Actele necesare eliberării atestaului:

• carte de identitate, în original;
  • copie a certificatului de căsătorie, a hotărârii de divorţ sau a altor documente care atestă modificarea numelui.
  • 2 FOTOGRAFII COLOR, tip diplomă (3 x 4 cm), realizate la studio foto profesional (de tip Kodak, Konika, Agfa, Fuji), pe hârtie fotografică profesională mată. În fotografie să fiţi îmbrăcat cu haine de culoare deschisă (pentru buna vizibilitate a stampilei sau a sigiliului). Precizare: Nu se aplică pe diplomă fotografii necorespunzătoare.

Important:

1. În cazul în care, cadrele didactice nu au transmis fotografii la I.S.J.-ul de care apartin, eliberarea documentului se va face în termen de 24 de ore de la depunerea fotografiilor la Centrul de perfectionare.
  2. Cadrele diactice, care nu au achitat taxa de 200 lei la eliberarea adeverinţei, sunt rugate să se intereseze, în prealabil, la numerele de telefon sau adresele de e-mail afişate, în vederea programării.

Diploma de Conversie Profesională

Actele necesare eliberării diplomei de conversie profesională pentru sesiunea de examen iulie 2016 și februarie 2017:

Atentie !! Eliberarea diplomei NU se face in aceeasi zi.

• carte de identitate, în original;

Actele necesare eliberării diplomei de conversie profesională pentru sesiunea de examen iulie 2017 și februarie 2018: