– Departamentul pentru Formare Continuă-

IMPORTANT !!!

Activitatea de lucru cu publicul față în față se desfășoară NUMAI

cu PROGRAMARE PREALABILĂ.

PROGRAMĂRILE se fac accesind pagina principala a universitatii, Legaturi Utile, click pe Programari Perfectionare.

Program de lucru cu publicul: luni – joi intre orele 13.00 – 15.00

Persoana de contact: Cerasela-Nectara CIOCOIU

Biroul se află în Corpul A al Universităţii, etajul III

e-mail:  perfectionare@uaic.ro

ATESTATE DE ECHIVALARE

Atentie !! Eliberarea atestatului NU se face in aceeasi zi.

Atestatele de echivalare se eliberează pentru cadrele didactice din învăţământul preuniversitar (educatoare, învăţător, institutor) din judeţele Bacău, Botoşani, Iaşi, Neamţ, Suceava şi Vaslui, judeţe arondate de către Ministerul Educaţiei Naţionale universităţii noastre.

Important: Cadrele didactice care au fost declarate admise în urma echivalării studiilor sunt rugate să depună la Inspectoratele Judetene Bacău, Botoşani, Iaşi, Neamţ, Suceava şi Vaslui, 2 FOTOGRAFII COLOR, tip diplomă (3 x 4 cm), realizate la studio foto profesional (de tip Kodak, Konika, Agfa, Fuji), pe hârtie fotografică profesională mată. În fotografie, titularul atestatului trebuie să fie îmbrăcat cu haine de culoare deschisă (pentru buna vizibilitate a stampilei sau a sigiliului). Precizare: Nu se aplică pe diplomă fotografii necorespunzătoare.

Actele necesare eliberării atestaului:

• carte de identitate, în original;
  • copie a certificatului de căsătorie, a hotărârii de divorţ sau a altor documente care atestă modificarea numelui.
  • 2 FOTOGRAFII COLOR, tip diplomă (3 x 4 cm), realizate la studio foto profesional (de tip Kodak, Konika, Agfa, Fuji), pe hârtie fotografică profesională mată. În fotografie să fiţi îmbrăcat cu haine de culoare deschisă (pentru buna vizibilitate a stampilei sau a sigiliului). Precizare: Nu se aplică pe diplomă fotografii necorespunzătoare.

Important:

1. În cazul în care, cadrele didactice nu au transmis fotografii la I.S.J.-ul de care apartin, eliberarea documentului se va face în termen de 24 de ore de la depunerea fotografiilor la Centrul de perfectionare.
  2. Cadrele diactice, care nu au achitat taxa de 200 lei la eliberarea adeverinţei, sunt rugate să se intereseze, în prealabil, adresele de e-mail afişate, în vederea programării.

Diploma de Conversie Profesională

Actele necesare eliberării diplomei de conversie profesională pentru sesiunea de examen iulie 2016 și februarie 2017:

Atentie !! Eliberarea diplomei NU se face in aceeasi zi.

• carte de identitate, în original;

Actele necesare eliberării diplomei de conversie profesională pentru sesiunea de examen iulie 2017 și februarie 2018:

Taxe _taxe_actualizate