Conferința „Current state of affairs in Europe. Challenges and opportunities of the Dutch Presidency of the Council of the European Union in 2016”

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași și Ambasada Regatului Țărilor de Jos în România vă invită joi, 9 martie 2017, la ora 10.00,  în Sala Ferdinand, la conferința „Current state of affairs in Europe. Challenges and opportunities of the Dutch Presidency of the Council of the European Union in 2016”.

Prelegerea va fi susținută de E.S. dna Ambasador Stella Ronner-Grubačić, Ambasada Regatului Țărilor de Jos în România.

Doamna ambasador Stella Ronner-Grubacic și-a început activitatea la Ministerul de Externe în anul 1990, după ce a absolvit programul de master în Studii europene al Universității din Amsterdam. A mai lucrat în cadrul Departamentului pentru Cooperare Multilaterală și Programe Speciale, iar între anii 2010-2014 a fost ambasador în Croația.