Conferința Internațională „Public Administration for well-being and growth”

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

În perioada 24-26 mai 2018, Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor organizează Conferința Internațională „Public Administration for well-being and growth” („Administrație publică pentru bunăstare și creștere”) . Acțiunea, ajunsă la cea de-a XXVI-a ediție, este sponsorizată de Banca Comercială Română și are ca partener asociația The Network of Institutes and Schools of Public Administration in Central and Eastern Europe.

Pe parcursul celor trei zile, organizatorii își propun să analizeze modul în care politicile publice pot influența pozitiv creșterea și bunăstarea unei comunități.

Sesiunea de deschidere a conferinței va avea loc joi, 24 mai, ora 9.30, în Aula Magna „Mihai Eminescu”. Mai multe detalii gasiti aici: www.nispa.org/conference2018