Prezentarea programelor de burse oferite de DAAD și Fundația Alexander von Humboldt pentru România

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi vă invită la prezentarea programelor de burse pentru studenți, masteranzi, doctoranzi, cadre didactice și cercetători oferite de DAAD (Deutscher Akademischer Austausch Dienst/German Academic Exchange Service) și Fundația Alexander von Humboldt pentru România.

Prezentarea, în limba engleză și română, va avea loc marți, 16 octombrie 2018, orele 14.00, în Sala de conferințe Ferdinand (Corpul A, etajul 2, Rectorat) și va fi susținută de dna Susanne Lorenz, Lector DAAD la Facultatea de Litere, dna Conf.univ.dr. Ruxandra Cosma, ambasador ştiinţific al Fundaţiei Alexander von Humboldt pentru România și dl.Prof.univ.dr. Lucrețiu Bîrliba, Președintele DAAD-Alumni Club Iași.