1. Hotărâre cu privire la aprobarea noii Metodologii de organizare a alegerilor pentru structurile și funcțiile de conducere academică din Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, conform Anexei
  1. Hotărâre cu privire la aprobarea noii componențe a Biroului Electoral Central al Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, având în vedere retragerea d-lui prof. dr. Gheorghe Nemțoi și înlocuirea cu dl. lector univ. dr. Vlad Rădulescu, fost membru supleant, după cum urmează:
  • univ. dr. Vasile Cocriș – Președinte
  • univ. dr. Mihai Dunea – membru
  • univ. dr. Constantin Zălinescu – membru
  • Lector univ. dr. Vlad Rădulescu – membru
  • Lector univ. dr. Roxana Curcă – membru
  • Iulia Cătălina Pleșca – membru
  • Liviu Pădurescu – membru
  • univ. dr. Marina Aura Dariescu – membru supleant
  • Dumitru Alexandru Aioanei – membru supleant

1. Hotărâre cu privire la aprobarea comisiilor de concurs pentru ocuparea posturilor de cercetare scoase la concurs în semestrul I al anului universitar 2015-2016, de către Departamentul de Cercetare Interdisciplinar Socio – Uman, conform Anexei.