Telefon: 0232 202452

Program:

• Luni – Vineri, 12.00 – 20.00
  • Sâmbătă, 12.00 – 15.00

Studenţii Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” pot lua masa la cantina din campusul studenţesc „Titu Maiorescu”.

Dată în folosinţă în septembrie 1965 şi modernizată în ultimii ani, cantina „Titu Maiorescu” are o suprafaţă de aproximativ 1000 metri pătraţi. Capacitatea cantinei este de 810 locuri, din care 510 locuri în sala mare, 180 locuri în sala de protocol și 120 locuri în zona bar-cafenea.

Accesul în cantină se face pe baza legitimaţie sau a carnetului de student. Fiecare student îşi poate stabili meniul, în funcţie de buget şi preferinţe. Preţurile sunt convenabile, iar mâncarea gustoasă.

La parterul cantinei este amenajată o terasă, iar în corpul B al Universităţii este amenajată, ca punct de lucru al cantinei, o cafenea studenţească. Studenţii pot consuma sucuri şi produse de patiserie încă de la ora 7.00 dimineaţa.

În cadrul cantinei, pe lângă servirea studenţilor, se realizează diverse mese festive unde măiestria bucătarilor, cofetarilor şi ospătarilor sunt apreciate.

Cafeneaua „TAFRALI”

Cafenea TAFRALI se află în incinta corpului A al Universității „Alexandru Ioan Cuza”, la parter. Meniul cuprinde cafea, ceai, produse de patiserie, sandwich-uri.

Program: 9.00 – 20.00