Institutul de Cercetare a Calității Vieții, Academia Română, în calitate de beneficiar, împreună cu Institutul de Sociologie și Institutul de Economie Națională ale Academiei Române, Universitatea Națională de Educație fizică și Sport din București și Academia Națională de Informații ”Mihai Viteazul”, în calitate de parteneri, anunță lansarea proiectului ID 141086 ”Pluri și interdisciplinaritate în programe doctorale și post-doctorale”.

Admiterea în program a studenților doctoranzi înmatriculați în anii 2011, 2012, 2013 se va face prin selecție pe baza de dosar. Pentru studiile postdoctorale pot participa cei care au susținut teza de doctorat în ultimii 5 ani. Admiterea celor înscriși se va face pe bază de concurs în urma evaluării unui proiect științific de cercetare care să implice o dimensiune accentuat socială, proiect ce va fi finalizat în cele 16 luni de finanțare din Program.

Informarea completă despre această selecţie o puteţi accesa aici.

Persoanele care doresc să devină bursiere POSDRU în domeniile eligibile ale proiectului sa consulte periodic site-ul www.iccv.ro și să solicite detalii suplimentare la secretariatul proiectului: telefon 021.318.24.61 sau email secretariat.iccv@gmail.com.