La începutul lunii iunie a avut loc ceremonia de închidere a proiectului   «Mindcraft Academy by BRD», desfășurat pe baza parteneriatului dintre  BRD – Groupe Société Générale (Banca Română pentru Dezvoltare)  și Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Programul  a oferit  studenților stagii de pregătire, ateliere de dezvoltare personală şi profesională în domeniul bancar, evenimente «open days», mentorat și multe alte oportunităţi.

Scopul proiectului a fost acela de a dezvolta  competenţe de comunicare: lucru în echipă, management al conflictelor; competenţe specifice industriei bancare şi antreprenoriatului: marketing, vânzări, cash management, analiză financiară, risc; familiarizarea cu meseriile bancare; recrutarea pentru implicarea în stagii de internship-uri în cadrul BRD.

La program s-au înscris 22 de studenți, 16 dintre aceștia fiind premiați de către  BRD – Sucursala Iași .

Diplomele și premiile au fost înmânate studenților în cadrul unei ceremonii, de către Adriana HUŢANU, Director Grup Retail Iași, și Carmen BREBULEŢ, Director Grup Iași. Din partea Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași au participat: prof. univ. dr. Mihaela ONOFREI, Ordonator de Credite, prof.univ.dr.Bogdan CĂPRARU și conf. univ. dr.  Alin ANDRIEȘ, coordonatorul proiectului.